fbpx

 

התבוננות באש הפנימית - מרכז אילמה

התבוננות באש הפנימית

הקשר בין האש הפנימית לעולם החיצוני

לא בכדי קוראים לדור הנוכחי “דור האינסטנט”, החיים הפכו להיות מרוץ, מרוץ אחרי כסף וקריירה, מרוץ אחרי החיים, להספיק כמה שיותר וכל תפאורת השפע מסביב מקנה לנו את כל התנאים להיות בסטרס ולרוץ אחרי משהו, גם אנחנו בטבענו האנשים הכי רגועים בעולם.

נתחיל מתעשיית המזון שמייצרת ללא הפסקה מאכלים מעובדים בעלי ריחות וצבעים מגרים ועד לתעשיות התרופות שמייצרים תרופות להנציח את החולי. כבר שכחנו מה זה להתמודד, מה זה לתת לגוף לרפא את עצמו, הכל זמין ונגיש ואפשר ברגע אחד לבחור לקחת איזה “אקמול” שירגיע לנו את המערכות. העולם נהיה כדור אש אחד גדול, השפע והקידמה לא מניחים לנו ולא כולם זוכים לבחור להישאר מאחור ולהתחבר לטבע ולמהות. אנשים מחוברים לנייד ולמחשב כמו אל אינפוזיה, מחפשים להיות מקושרים בכל רגע נתון עם כל אינפורמציה אפשרית, מכורים לחדשות, יוצרים קשרים וירטואליים אשלייתים ובפנים מרגישים בודדים, לבד. האש של העולם החיצוני וכל מה שהיא מביאה עימה מעוררת בתוכנו את האש הפנימית אך אם לא נדע לעצור ולהתבונן רגע על המציאות שמסביבנו אז האש הזו עלולה להיות הרסנית.

 

החיבור של וירוס הקורונה עם האש של העולם

ברפואה הטבעית אנו יודעים כי אדם חולה, בין אם במחלה אקוטית או בין אם במחלה כרונית, צריך לתת לגוף ולנפש שלו מנוחה, לרוב לאחר המנוחה , האדם עובר איזה שיעור או מגיע לאיזו תובנה. הרי לא סתם “המחלה” הגיעה לפתחו, כי אם לעוררו לאיזשהו מהלך לא תקין שהוא עושה בחייו. השורש של כל המחלות זה רעלים, אך גם לרעלים הללו יש מקור, זה יכול להיות בגלל עישון סיגריות, חוסר מנוחה, לחץ נפשי, חוסר תנועה, זיהום אויר וברובד הרגשי , רעלים יכולים להיווצר מרגשות עכורים, כגון: קינאה, שנאה, כעס, עצבות ודכדוך.

כך גם בתקופה הזו, האש של העולם בערה, העולם החל להיות חולה, הרדיפה אחר תענוגות, התמכרויות, ריגושים וכו’. בורא עולם עשה חסד גדול עם העולם, כשם שאדם שחולה זקוק למנוחה על מנת להחלים ולהתרפא, כך גם בורא עולם, עצר את העולם וכפה עלינו מציאות של מנוחה, של עצירה והתבוננות. המטרה שהעולם יהיה בריא יותר, מאוחד יותר ושלם יותר. אם רק נשכיל נוכל להשתמש בימים הללו להתבוננות פנימה, לחשבון נפש, ליצירת רגשות חיוביים, רגשות של אחדות, שלום ואהבה.

הקשר בין האש הפנימית לעולם החיצוני

להדליק את המדורה הפנימית בל”ג בעומר

בל”ג בעומר הקרוב לא כולם יוכלו להדליק מדורות בחוץ, אך את המדורה הפנימית כן נוכל. אפשר להשתמש בכוח של האש ליצירת כוח רצון פנימי לשינוי ולהתבוננות פנימה. לזכור לרגע אחד, שבידינו הכוח לבחור ואולי כדאי אחרת. הקורונה הגיעה לעולם באופן קולקטיבי שנוגע בכל אחד ואחת, לכולנו יש קשר מהותי עם מה שקורה בעולם. להדליק את המדורה הפנימית משמע, לאפשר לעצמנו מחשבות אחרות, מחשבות של אחדות ושלום. השתמשו ביום המיוחד והמאיר של ל”ג בעומר לעבודה פנימית.

קחו דף ועט והתבוננו פנימה לחייכם האישיים ושאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

האם האש מכלה אתכם או מקדמת אתכם?

באילו מקומות בחייכם אתם מרגישים שהאש שורפת ובאילו מקומות היא מקדמת?

האם רצתם מהר מידי או בקצב שתואם את היכולות שלכם?

האם עצרתם רגע להתבונן במציאות וראיתם אותה כפי שהיא באמת או שמא הרגשות השליליים ניתבו אתכם למקומות אפלים וחשוכים?

זכרו שאתם יכולים לבחור לחיות את החיים שהייתם מייחלים לעצמכם, זו הזכות שלכם לבחור מה לאכול, איפה לגור, באילו מילים להשתמש, אילו מחשבות אתם רוצים לייצר ומי האנשים שהייתם רוצים שיקיפו אתכם.

אתם ראויים להרגיש טוב ולחיות טוב ולהאיר את האור של המדורה הפנימית שלכם החוצה אל העולם.

יתרונותיו של הלחם מחיטה נבוטה

הנבטת חיטה פירושה שמפיקים ממנה את המייטב, תהליך ההנבטה מעלה את ערכו התזונתי של הגרעין הנבוט והוא עשיר בויטמינים רבים, בשלל של מינרלים, כגון: סידן, מגנזיום, אשלגן ועוד וכמובן באנזימים החיוניים לבריאות האדם. ...

קרא עוד »

הרב סגל – איך העולם החיצוני מנהל אותנו?

לפני שאני רץ החוצה ומאשים, או מנסה לתקן ולשנות שם בחוץ, כדאי לעצור,להבין שהמסר הזה הוא מסר אישי- בשבילי !  להיכנס פנימה ולהתחיל לעבוד איתו.

קרא עוד »

ט"ו באב – חג האהבה

בקבלה מלמדים אותנו שאהבה אמיתית היא אהבה שיש בה הרגש הזולת, שהאדם מרגיש את הרצונות והחסרונות של הזולת כאילו היו ממש שלו ומבלי לרצות לקבל משהו בתמורה, אך בשביל להגיע לאהבה הזו האדם צריך ממש לפתח בתוכו את הרגש הזולת.    ...

קרא עוד »
דילוג לתוכן