אפשר להרגיש את זה באויר: הציבור הישראלי חווה התעוררות

המודעות לבריאות נמצאת בשיא של כל הזמנים. 

מאות אלפים משנים את התזונה, מתחילים לתרגל פעילות גופנית או בוחרים בטיפול אלטרנטיבי באחת ממאות השיטות הקיימות בשוק. רבים שואלים את עצמם: האם נכון ליטול תרופות בכל פעם שמרגישים כאב? האם יש דרך אחרת לרפואה?

ועדיין, כל הניסיונות שנעשו עד כה לרפא כאב גופני או נפשי היו לא יותר מטיפול בסימפטום שממנו האדם סובל, ולכן רגש ההקלה היה זמני בלבד. מדובר בכיבוי שריפות, לא ברפואה.

הגיע הזמן לומר אמת פשוטה וברורה מאליה 
שהרפואה המערבית גרמה לנו לשכוח:

‘בכל אדם יש כוח חיות מופלא שהוא המפתח לריפוי’

הרפואה הטבעית אינה מעוניינת לטפל בסימפטום, אלא לרפא מהשורש. זו מהפכה בתפיסת המושג רפואה. הבריאות כבר קיימת! כוח הבריאה פועם בגוף ובנפש שלך ברגעים אלה ממש. על מנת להירפא, כל שצריך לעשות הוא להפסיק להפריע לכוח הבריאה לעשות את פעולתו.

הרפואה הטבעית אינה משתמשת בעזרים חיצוניים כגון תרופות, ויטמינים וצמחי מרפא. הריפוי מגיע מבפנים. הוא עצמי וספונטני. הגוף מרפא את עצמו.

הבהרה חשובה: 
הנאמר כאן מבוסס על ניסיון קליני מוכח של אלפי מטופלים במשך 30 שנים. לא מדובר בעוד תיאוריה על בריאות, אלא בדרך חיים שלכאורה אנו צועדים שנים רבות.כיום, למרבה השמחה, מדובר בתנועה שהולכת וגדלה כאשר עוד ועוד אנשים מתחילים לחיות בריא על פי עקרונות הריפוי הטבעי העצמי.

 

אין דבר כזה ‘מחלה’

מה שהרפואה המערבית מכנה ‘מחלה’ הוא למעשה תהליך טבעי ונכון של ניקוי רעלים. 
תהליך של החלמה. מה זאת אומרת? נסביר.
החיים המודרניים מכריחים את האדם להיחשף לרעלים בהיקף שלא היה קיים בעבר בהיסטוריה האנושית. כמה דוגמאות:

 • מזון מעובד ומתועש מציף את מדפי המרכולים ומביא לתזונה לקויה וחסרה עבור מרבית העולם המערבי.
 • כלי הרכב מזהמים את האוויר – בישראל עולות בכל שעה 42 מכוניות חדשות על הכביש, ומאות אלפים בשנה.
 • מפעלי תעשייה מזהמים את האוויר, המים והאדמה.
 • חומרי הניקוי הנפוצים בבתים הם תכשירים כימיים זולים המדיפים רעילות ברמה גבוהה.
 • מדפי רשתות הפארם עמוסים בתכשירי עיצוב שיער ואיפור שמיוצרים מתוצרי נפט וחומרים כימיים.
 • בעבר, כשאדם חש כאב ראש, הוא הלך לנוח. היום נהוג ליטול תרופה לשיכוך כאבים ולהמשיך לתפקד כרגיל. 
  אזרחי ישראל צורכים יותר תרופות מאי פעם, ורובם כלל לא מודעים לכך שבכל תרופה יש מרכיבים רעילים לגוף.

החומרים המזיקים שנכנסים לגוף דרך האוכל, האוויר, 
מוצרי ההיגיינה, חומרי הניקוי והתרופות מייצרים פסולת בהיקף אדיר.

אם כך, כיצד ניתן להסביר את העובדה שרוב האנשים בריאים
למרות שאנחנו חיים בסביבה רוויה ברעלים? כאן הגוף נכנס לפעולה כדי לפנות את הפסולת. מדובר בתהליך טבעי ובריא שהגוף מוכשר לעשותו.

אז למה בכל זאת אנשים חולים?
האם הגוף שלהם ‘התקלקל’ ואינו יודע לפנות רעלים? התשובה היא לא. הגוף הוא מכונה מדהימה, והוא יודע לרפא את עצמו. הסיבה  שאנשים חולים ולא נרפאים היא שהם מפריעים לגוף לרפא את עצמו.

זה לא חידוש, אלא דבר מובן מאליו:
האם הייתם ממליצים לאדם שאכל ביצים מקולקלות ליטול  תרופה  שתמנע מהגוף  להפריש  החוצה  את הקלקול בדרך של שלשול או הקאה?

האם הייתם ממליצים לאדם שהיה בשריפה ונחשף לכמות גדולה של עשן, ליטול תרופה שתעצור את השיעול?
כאשר אדם סופג רעלים, התהליך הטבעי והנכון שצריך להתרחש בגוף הוא הפרשת הרעלים! אם ניטול תרופה שתעצור את הוצאת הפסולת, 
נעצור גם את הריפוי.

תהליך זהה מתרחש גם בנפש האדם.
רעלים בנפש מגיעים מכעסים, לחץ, דאגות, צפייה בחדשות וכדומה.

תחושות הלחץ, הכאב, העצבות והדאגה המוכרות לכולנו, אינן ‘מחלה’ שיש לרפא, אלא דרך טבעית של הנפש לפנות רעלים כדי לחזור לאיזון.

כשהנפש כואבת, האדם הממוצע נעזר ברפואה המערבית ונוטל תרופות לשכך את הכאב על מנת שיוכל להמשיך לתפקד. אולם התרופות הללו מרעילות את הנפש ואת הגוף, ואינן מביאות מזור אמיתי לאורך זמן.

במקום לנצח את החולי, התרופות הללו מנציחות את החולי.

בעוד הרפואה המערבית מטפלת רק בתסמינים ומנציחה את החולי, הרפואה הטבעית יוצרת תנאים מתאימים לגוף ולנפש לעבור תהליך בריא וטבעי של החלמה.

כשיותר ויותר אנשים מתעוררים להבין שתרופות אינן רפואה, הביקוש לשירותי רפואה טבעית הולך וגדל מיום ליום.

אמת עקבית ועמוקה, לא אופנה מתחלפת

חברות התרופות ותוספי התזונה מציפות אותנו חדשות לבקרים בטרנדים שיווקיים לוהטים ומחקרים פסאודו־מדעיים.תעשייה זו, המזינה את עצמה, עוסקת בשיווק ותו לא, בעוד שהיא מסתירה מהציבור
את האמת הפשוטה:

אורח חיים בריא הוא התרופה האמיתית היחידה

אורח חיים בריא הוא קודם כל ‘מה אני מכניס לגוף שלי’ – איזה אוכל ובאילו צירופי מזון. אבל אורח חיים בריא אינו רק התזונה שלנו, אלא גם המחשבות והאמונות שלנו על עצמנו ועל העולם. זה לנשום נכון. לדעת לקבל נכון את אור השמש. להתחבר לטבע. לשמוח. לצעוד ברגל. אורח חיים בריא הוא דבר פשוט. כל בעל חיים בטבע יודע איך להיות בריא עד יומו האחרון. אז למה בני אדם כל כך חולים?

הבריאות התרחקה מהטבע והפכה לתעשייה מסחרית

הרפואה הטבעית קוראת: די להמצאות שיווקיות שמרוקנות את הארנק! אין כזה דבר ‘סופר פוד’, זו המצאה שיווקית ממש כמו ‘ביטוח מנהלים’. למעשה, הגוף מתקשה בעיכול של אצות ספירולינה וזרעי צ’יה. רוצים מזון־על? נסו לאכול תפוח.

הבריאות היא פשוטה. בני האדם מסבכים אותה

הרפואה הטבעית קוראת: די להסחות דעת! הגוף לא באמת זקוק לצמחי מרפא, ויטמינים ותוספי תזונה. כל השיטות הללו מטפלות בסימפטומים שהאדם חווה, אך אף אחת מהן אינה מרפאת שום דבר, מכיוון שהן לא נוגעות בשורש.

הבריאות

לכל חולי יש סיבה שורשית. הריפוי מתחיל רק כשנוגעים בשורש

הרפואה הטבעית הוכיחה שהריפוי היחיד הוא הסרת סיבת החולי. במקום לטפל בסימפטומים, היא מביאה רפואה אמיתית. כשמסירים את הסיבה – הריפוי מתרחש מאליו, והוא שלם ונצחי, כל עוד לא נחזור על הסיבה השורשית שעוררה את החולי. אם כבר מדברים על שורש החולי, יש עוד עובדה שחשוב מאוד לדעת:

לא ניתן לרפא רק את הגוף

הניסיון הקליני רב־השנים לימד אותנו אמת אחת מרכזית: הקשר בין הגוף לנפש הוא הדוק ולמעשה לא ניתן להפריד ביניהם. גילינו שאם הנפש לא מפנה רעלים בצורה אפקטיבית, גם היכולת של הגוף לפנות רעלים נפגמת. כלומר, אדם יכול לאכול בצורה בריאה, אבל אם יש עצבות בנפשו, הוא לא ירגיש טוב לאורך זמן. בשורה התחתונה: חייבים לעבוד ביחד על בריאות הגוף והנפש כי הם, באמת ובתמים, אחד. זוהי עוד אמת פשוטה וברורה מאליה שהרפואה המערבית גרמה לנו לשכוח.

למתבססים על מורי הדרך של הרפואה הטבעית

נשיא ומייסד אילמה, הרב יובל הכהן אשרוב, מוביל את מהפכת הרפואה הטבעית בישראל.
הרב אשרוב בנה את תוכנית הלימודים של אילמה על בסיס הידע של מורי הדרך של הרפואה הטבעית:

 • הרמב”ם (רבי משה בן מימון), גדול רופאי היהדות
 • ד”ר הרברט שלטון, מייסד שיטת ‘ההיגיינה הטבעית’ בארה”ב
 • יצחק בן אורי, מייסד תורת הריפוי הטבעי בישראל
 • הרמד”ו (רבי משה דוד ואלי), מקובל ורופא מבית מדרשו של הרמח”ל
 • בעל הסולם (רבי יהודה לייב אשלג), מקובל וגדול הוגי דורנו

ועוד רבים מגדולי ישראל ומפורצי הדרך בתחום הריפוי הטבעי.

תוכנית הלימודים לרפואה טבעית באילמה היא היחידה בעולם

שמלמדת את תורת הבריאות הטבעית בשלמותה, ללא שום עזרים חיצוניים כגון תרופות, תוספי תזונה וצמחי מרפא. תוכנית הלימודים מבוססת על ניסיון קליני עשיר ומוכח! לא מדובר בתיאוריות. אלפי מטופלים עברו תהליך של ריפוי טבעי והחלמה בקליניקות של אילמה. תוכנית ההכשרה של יועצי רפואה טבעית נשענת על הידע היקר מפז שנצבר בתהליך הזה.

סודות רפואת הנפש על פי חכמי החסידות והקבלה

בימינו, רבים נעזרים בתרופות פסיכיאטריות כדי להשקיט רגשות של עצב ודכדוך. אולם המחיר בנטילת תרופות אלה יקר מאוד. האם יש דרך אחרת?

חכמי החסידות והקבלה לימדו אותנו סודות לחיים של צמיחה וחיבור, חיים של התמודדות עם קשיים בדרך היהדות. הרב יובל הכהן אשרוב, מפתח שיטת ‘עין הבדולח’ לרפואת הנפש, שילב את הידע העצום שצבר כמומחה לבריאות טבעית עם חוכמה יהודית עתיקה וחוקי החיים הנלמדים מעקרונות חוכמת הקבלה. מאות בוגרי אילמה כבר התנסו בניקוי רעלים מהנפש בשיטת ‘עין הבדולח’ וחוו שינוי מהפכני לטובה בחייהם.

אנשים זקוקים לעצה הבריאה שלכם

כיום יש ביקוש עצום לייעוץ רפואה טבעית! יש לכם חלום לרכוש מקצוע חדש ולעזור לאנשים להתרפא? 
הצטרפו למהפכת הרפואה הטבעית, שנו את חייכם לטובה ועזרו לאנשים סביבכם ולמטופלים שתלוו לדבוק ב
אורח חיים בריא אמיתי.

ב־2019 יותר ויותר אנשים מבינים שתרופות לא מרפאות שום דבר.
רפואה שנעזרת בתרופות לא מנצחת את החולי אלא מנציחה אותו.

התרופה הכי טובה שיש, והיחידה שבאמת מרפאת, היא אחת: 
אורח חיים בריא בדרך היהדות – דרך חיים של ניקוי וריפוי

עקרונות הרפואה הטבעית

 1. יכולת הריפוי הטבעית של הגוף כל עוד לגוף לא נגרם נזק בלתי הפיך, אם יינתנו לו כל התנאים הדרושים להחלמה, בכוחו לרפא כל חולי, כי יש לו הכלים להתמודד ולהבריא.
 2. מחלה היא החלמה כל מצב של חולי, בין אקוטי ובין כרוני, הוא למעשה פליטת רעלים על מנת להשיב את הגוף לאיזון ולריפוי. זהו תהליך הבראה טבעי וספונטני.
 3. אין ריפוי ללא הסרת הסיבה כל עוד לא מסירים את הסיבה לחולי, הריפוי לא יוכל להתרחש. לכל חולי יש סיבה, גם אם אינה ידועה. רק על ידי איתור הסיבה והסרתה אפשר להתקדם לריפוי.
 4. ניקוי רעלים הפחתת כניסה של רעלים למערכת הפיזית והנפשית של האדם מייצרת את התנאים האופטימליים לתהליך ניקוי טבעי שמוביל להחלמה ולריפוי. דרגות הניקוי מותאמות אישית לכל אדם לפי המצב הבריאותי, אורחות החיים וכוח החיות.
 5. ללא עזרים חיצוניים כל התערבות חיצונית בתהליך ההבראה של הגוף והנפש, כגון תרופות, תוספי תזונה, טיפולים אלטרנטיביים וכיוצא בהם, מחלישים את היכולת הטבעית של הגוף להפעיל את מנגנוני ההגנה  הטבעיים.  לא זו בלבד,  אלא שמרבית התרופות מכילות חומרים רעילים הפוגעים באיזון הטבעי של הגוף.
 6. לקיחת אחריות אין תרופות פלא. מדובר בשינוי הרגלי חיים, מהפרטים האלמנטריים ביותר כגון נשימה ותזונה, ועד שינוי תפיסות עולם ואופן הבנת המציאות שבה אנו חיים.
 7. דרך חיים כשהאדם מתוודע אל אורח החיים הבריא לגוף ולנפש, ניתנת לו מפת הדרכים לחיים במצבי חולי ובמצבי בריאות. תהליכי הריפוי הטבעיים אורכים זמן ודורשים מחויבות והתמדה.
 8. ידע בלתי מתפשר הרפואה הטבעית מבוססת על הבנת חוקי החיים והטבע ועל מחקרים בתחומי המדעים המדויקים כמו הביולוגיה, הכימיה והביוכימיה.
סגירת תפריט
דילוג לתוכן